Açık Öğretim Fakültesi Kayıt Yenileme İşlemleri İçin Son 2 Gün!

Home / Haberler / Açık Öğretim Fakültesi Kayıt Yenileme İşlemleri İçin Son 2 Gün!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme fakülteleri için kayıt yenileme işlemleri 27 Eylül tarihinde son buluyor.

Anadolu Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, kayıt yenileme işlemleri internetten “ders ekle-sil” ve “kayıt yenileme bedelinin bankaya ödenmesi” şeklinde ikinci aşamada gerçekleştirilecek. Bankaya ödeme yapmadığı sürece öğrenciler, ders ekle-sil işlemi yapabilecek. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ise ders silme işlemi yapılması mümkün olmayacak. Ders ekle-sil işlemi yapmadan evvel bankaya kayıt yenileme ücretini yatıran öğrenciler ise fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılacak.

Öğrencilerin ilerleyen süreçte sorun yaşamamaları için, bankaya ödeme yapmadan önce kayıt yenileme linkini ziyaret ederek sorumlu oldukları dersleri incelemeleri noktasına vurgu yapıldı. Kayıt yenilemeye buradan ulaşabilirsiniz.

26-27 Eylül’de mazeret kayıtları

25 Eylül’de sona erecek olan kayıt yenileme işlemlerinin ardından mazeretli olanların kayıtları ise 26-27 Eylül tarihlerinde yenilenecek. 16-25 Eylül arasından kayıt yenileme bedelini bankaya ödeyen ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler, bu tarihler arasında bu işlemi de yapabilecek. 27 Eylül tarihinden sonra ise mazeret kabul edilmeyecek olup güz dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacak. Güz dönemine ilişkin kayıt yenileme süresi hiç bir şekilde uzatılmayacak. Belirlenen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun öğretim gideri ve öğrenim ücreti-öğrenci katkı payı ödemelerini yapmayan öğrenciler 2013-2014 eğitim-öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme haklarını kaybedecek.

Related Posts

Leave a Comment